گزارشی برای بررسی بازار BCI در اروپا

تاریخ : ۱۴ اسفند ۱۳۹۵

تعداد بازدید : ۲۷۳۱

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

موسسه ریسرچ اند مارکت گزارشی برای بررسی بازار رابط مغز و کامپیوتر (BCI) در اروپا منتشر کرده که در آن به بررسی عوامل موثر در رشد بازار اروپا پرداخته است.

موسسه ریسرچ اند مارکت (Research and Markets) اخیرا اقدام به انتشار گزارشی با عنوان « Europe Brain Computer Interface Market (2016-2022)» کرده که در آن بازار رابط مغز و کامپیوتر را در اروپا طی سال‌های 2016 تا 2022 مورد بررسی قرار داده است.
افزایش استفاده از فناوری‌های حسگری و تغییرات سریع در زیرساخت‌های سلامت در کشورهای در حال توسعه‌ نظیر هند و چین اثرات مثبتی روی رشد بازار فناوری BCI گذاشته است. با این حال فقدان مهارت و تجربه کار با سامانه‌های BCI، مسائل امنیت سایبری و دغدغه‌های اخلاقی از جمله مواردی است که می‌تواند روی رشد بازار این حوزه تاثیر منفی بگذارد.
دولت‌های مختلف به صورت تدریجی در حال افزایش سرمایه‌گذاری در این حوزه بوده که این موضوع موجب رشد بازار BCI می‌شود. برای مثال، در سال 2013، دولت بریتانیا سرمایه‌گذاری برای ایجاد نمونه‌های اولیه از محصولات BCI را افزایش داد. قبل از آن نیز، آژانس توسعه لندن 10 هزار پوند برای تشویق مطالعات فناورانه در بخش BCI اختصاص داده بود.
در این گزارش، بازار رابط مغز و کامپیوتر در اروپا مورد بررسی قرار می‌گیرد. این گزارش بازار را براساس نوع رابط به سه بخش ادوات تهاجمی، غیر تهاجمی و تاحدی تهاجمی تقسیم‌بندی می‌کند. براساس کاربرد نیز، این بازار به بخش‌های مختلفی نظیر سلامت، ارتباطات و کنترل، بازی و سرگرمی، کنترل هوشمند منزل و سایر کاربردها تقسیم‌بندی می‌شود.
از نقطه نظر تقسیم‌بندی جغرافیایی،آلمان، بریتانیا، فرانسه، روسیه، اسپانیا، ایتالیا و سایر بخش‌های اروپا به صورت جداگانه در این گزارش مورد بررسی قرار گرفته‌اند.
برای بررسی شرکت‌ها و کسب و کارهای این حوزه، شرکت‌های Nihon Koden Corporation, Mind Solutions, Advanced Brain Monitoring, Openbci, Cortech Solutions, Neurosky, Emotiv و Guger Technologies OEG نیز مورد مطالعه قرار گرفته و اطلاعاتی از آنها در این گزارش درج شده است.

منبع : http://www.businesswire.com/news/home/20161221005337/en/Europe-Brain-Computer-Interface-Market-2016-2022--

نظر شما