IBM: هند تا سال ۲۰۲۰ جمع توسعه‌دهندگان فناوری‌شناختی خواهد پیوست

تاریخ : ۰۴ اسفند ۱۳۹۵

تعداد بازدید : ۳۵۱۲

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

مدیرعامل شرکت IBM بعد از جلسه‌ای که با نخست‌وزیر هند داشت، این کشور را یکی از کشورهایی دانست که تا سال 2020 قادر به توسعه فناوری محاسبات شناختی خواهد بود.

جینی رومتی، مدیرعامل شرکت IBM اخیرا جلسه‌ای با نخست‌وزیر هند، نارندار موری، داشته و سخنرانی نیز در این خصوص با مسئولان هندی داشت.
مورتی در سخنرانی اخیر خود اعلام کرد که هند در مسیر رسیدن به دنیای محاسبات شناختی است. او معتقد است که این کشور می‌تواند به توانمندی‌هایی در پردازش زبان انسان، ماشین‌هایی با قابلیت یادگیری و یادگیری عمیق تصاویر برسد.
محاسبات شناختی یا هوش مصنوعی به روشی گفته می‌شود که در آن از یک ابزار برای شبیه‌سازی تفکر انسانی استفاده می‌شود. این ابزار قادر به یادگیری بوده و می‌تواند تصمیم‌سازی کند. چنین دستگاهی قابلیت حل مسئله بدون کمک انسان را داراست. روش پردازش اطلاعات برای بهبود خودکار کردن ادوات مورد استفاده قرار می‌گیرد.
رومتی خطاب به مسئولان هندی می‌گوید: « الان یک موقعیت ویژه برای تغییر تاریخ است و شما می‌توانید از این شرایط استفاده کنید تا آینده را با محاسبات شناختی بسازید. من معتقدم که هیچ‌ کشوری به اندازه هند نمی‌تواند در این حوزه نقش مهمی ایفا کند.»
شرکت IBM دارای سامانه شناختی موسوم به واتسون است. انتظار می‌رود که این پلتفورم هوش مصنوعی بتواند روی زندگی میلیاردها نفر در سراسر جهان تاثیرگذار شود. رومتی معتقد است که هند قادر به توسعه این فناوری بوده و پیش‌بینی می‌کند تا سال 2020 هند بتواند این فناوری را توسعه دهد. در حال حاضر از واتسون در حوزه‌های پزشکی و سلامت استفاده می‌شود و کشورهایی نظیر هند که در آنها تعداد پزشک نسبت به بیمار کمتر است، می‌توانند از این فناوی بهره‌مند شوند. رومتی در جلسه‌ای که با نخست‌وزیر هند داشت، به بررسی چشم‌اندازهای محاسبات شناختی در هند پرداخت.

منبع : http://tecake.in/news/tech/cognitive-computing-indias-future-says-ibm-president-29261.html

نظر شما