برگزاری نوآوردگاه در حوزه رابط مغز و رایانه

تاریخ : ۰۲ اسفند ۱۳۹۵

تعداد بازدید : ۹۲۴

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

کارگاه پیش شتابدهی طرح‌های نوآورانه در حوزه رابط مغز و رایانه (BCI) با عنوان «نوآوردگاه» در روزهای 2 اسفندماه تا 6 اسفندماه 1395 در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می‌شود. در این رویداد 5 روزه، تیم‌های برگزیده فراخوان BCI با شرکت در دوره‌ها و کارگاه‌های مربوطه، تحت آموزش‌های کسب‌وکاری قرار می‌گیرند و در روز آخر (نوآوردروز) به ارائه طرح خود برای سرمایه‌گذاران می‌پردازند.

مرکز راهبردی فناوری‌های همگرای ریاست جمهوری با همکاری شرکت نوآوران فناوری‌های همگرای شناختی، زیستی، اطلاعات و نانو (شزان) و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری اقدام به برگزاری کارگاه پیش‌شتابدهی در حوزه BCI کرده است. در جریان این برنامه، تیم‌های برگزیده فراخوان BCI در یک محیط آموزشی به ارتقاء مهارت‌های شخصی و گروهی خود با روش بازی‌سازی (Gamification) می‌پردازند.

filereader.php?p1=main_c4ca4238a0b923820

در جریان داوری طرح‌های ارسالی به فراخوان، از میان 13 تیم شرکت‌کننده، 7 تیم به عنوان تیم‌های برگزیده معرفی شدند و در حال حاضر در دوره‌های آموزشی و کارگاه نوآوردگاه شرکت کرده‌اند. علاوه بر تیم‌های برگزیده، افراد علاقه‌مند نیز به منظور آشنایی با نحوه ایجاد کسب‌وکار موفق و تشکیل یک تیم اجرایی برای تحقق ایده‌های خود ثبت‌نام کرده‌اند. برنامه از 2 اسفندماه لغایت 6 اسفندماه 1395 در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار می‌شود.
در روز پایانی نوآوردگاه با نام نوآوردروز، تیم‌ها به کمک دانسته‌ها و تجربیات کسب‌شده در رویداد به ارائه ایده یا محصول خود طی 5 دقیقه برای سرمایه‌گذاران و شرکت‌های فعال می‌پردازند. پس از آن، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های علاقه‌مند طرح‌های مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند و در صورت دستیابی به توافق دوجانبه به همکاری با صاحبان طرح به منظور توسعه محصول می‌پردازند.

filereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636
نظر شما