افزایش سهم برزیل و مکزیک از بازار جهانی سامانه‌های شناختی

تاریخ : ۰۹ بهمن ۱۳۹۵

تعداد بازدید : ۳۱۰۷

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

تحلیل‌گران بازار، رشد قابل توجهی برای بازار سامانه‌های شناختی طی 10 سال آینده پیش‌بینی می کنند. هرچند آمریکای شمالی به عنوان پیشرو در این بازار است اما کشورهای برزیل و مکزیک رشد قابل توجهی در این بازار خواهند داشت. IBM به تنهایی 54 درصد از بازار این حوزه را به خود اختصاص داده است.

موسسه مارکت اینسایتس (Market Insights) اخیرا گزارشی منتشر کرده که در آن بازار جهانی سامانه‌های شناختی بین سال‌های 2016 تا 2026 مورد بررسی قرار گرفته است. این موسسه پیش‌بینی می‌کند که بازار این ادوات تا سال 2026 به رقم 5.49 بیلیون دلار برسد. این بازار طی 10 سال آینده در بخش سلامت رشد 14.6 درصدی را تجربه خواهد کرد که منجر به افزایش درآمد 15 بیلیون دلاری خواهد شد.
تحلیل‌گران بازار معتقداند که با افزایش ارتباط میان ماشین و انسان، نیاز به هوش مصنوعی افزایش یافته و سامانه‌های شناختی رونق بیشتری خواهند گرفت. فناوری شناختی در حال پوست‌اندازی و تکامل است که این فرآیند در اثر نیاز به سامانه‌های شناختی در حوزه‌های مختلف است.
کشورهای توسعه یافته در آمریکای شمالی بیشترین سهم بازار را دارند که این وضعیت تا سال 2026 تداوم خواهد داشت و تجاری‌سازی این محصولات در این منطقه افزایش می‌یابد. تحلیل‌گران این موسسه پیش‌بینی می‌کنند تا سال 2026، در حدود 65 درصد از بازار سامانه‌های شناختی جهان در اختیار کشورهای آمریکای شمالی باشد که این روند موجب رشد بازار این کشورها از 3.5 بیلیون دلار در سال 2016 به 13.83 بیلیون دلار در سال 2026 خواهد شد.
بعد از آمریکای شمالی، کشورهای اروپای غربی، آمریکای لاتین و منطقه APEJ ( آسیا-اقیانوسیه به جز ژاپن) بیشترین سهم را در این بازار دارند.
در آمریکای لاتین، کشورهای برزیل و مکزیک بیشترین رشد در این بازار دارند که رقم رشد سالانه آنها 15 درصد است به طوری که پیش‌بینی می‌شود بازار این از 500 میلیون دلار در سال 2016 به 2 بیلیون دلار در پایان سال 2026 برسد. عامل اصلی در رشد بازار این منطقه، استفاده از سامانه‌های شناختی در بخش سلامت است، هرچند که بخش پردازش زبان طبیعی نیز سهم قابل توجهی دارد.
در ژاپن نیز این بازار رشد 14.9 درصدی را تجربه خواهد کرد، این در حالی است که در بقیه بخش‌های آسیا این رشد 14.8 درصد است که بخشی از این روند به دلیل سرمایه‌گذاری‌ها و رشد بخش فناوری‌اطلاعات در این سامانه‌ها است.
شرکت IBM بزرگترین بازیگر این میدان است به طوری که 54 درصد از بازار جهانی سامانه‌های شناختی در دست این شرکت است. IBM از این فناوری در بخش بانک‌داری، سلامت، آموزش و تولید استفاده می‌کند. بعد از IBM شرکت‌های HP، ماکروسافت و اینتل به عنوان بازیگران این حوزه هستند.

منبع : http://www.readitquik.com/news/in-premises/cognitive-systems-see-huge-growth-in-the-us/

نظر شما