منتظر رشد و شکوفایی فناوری ممریستور باشید!

تاریخ : ۲۲ دی ۱۳۹۵

تعداد بازدید : ۳۲۶۱

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

یکی از موسسه‌های تحلیل‌گر بازار، اقدام به بررسی بازار ممریستورها تا سال 2021 کرده است. این موسسه معتقد است که بازار ممریستورها طی سال‌های آتی رشد قابل توجهی داشته باشد و سرمایه‌گذاری‌های زیادی در این حوزه انجام شود. از نظر بازار، آمریکا و از نظر تولید، چین بالاترین سهم را در این حوزه دارند.

پیش‌بینی‌های موسسه Industry ARC حاکی از آن است که با توسعه بیشتر در سیستم‌های محاسباتی، نیاز به استفاده از ممریستورها نیز افزایش یافته و بازار این قطعات رشد بیشتری پیدا می‌کند. پیش‌بینی‌های انجام شده نشان می‌دهد که دامنه استفاده از ممریستورها در حوزه‌های مختلف بیشتر خواهد شد و این موضوع نیز به توسعه این بازار طی 5-6 سال آینده کمک زیادی خواهد کرد.
سرمایه‌گذاری در این بازار رو به افزایش است که همین افزایش اقبال مالی، موجب افزایش بازیگران اصل این بازار می‌شود. طی سال‌های آتی بهبودهایی در این فناوری صورت خواهد گرفت که این امر موجب رشد بازار طی سال‌های 2016 تا 2021 خواهد شد.
ممریستور ابزاری است که به مدیریت جریان الکتریکی می‌پردازد به طوری که هم نقش حافظه و هم مقاومت را ایفا می‌کند. ممریستور دارای پتانسیل بهبود در طراحی مدارهای مجتمع و محاسباتی است. اولین ممریستور توسط آزمایشگاه HP ساخته شد. ممریستور به صورت آنالوگ کار می‌کند هر چند امکان استفاده از آن در حافظه‌های دیجیتال نیز وجود دارد.
این گزارش اخیر می‌گوید که دامنه بازار ممریستور بسیار وسیع است. سرمایه‌گذاری زیادی روی توسه ممریستورهای قدرتمند انجام شده است که از آنها می‌توان برای محاسبات استفاده کرد. این موضوع طی یک دهه آینده مانند موتور محرک بازار عمل خواهد کرد.
از میان سرمایه‌گذاری‌های انجام شده، آمریکا شمالی بیشترین سهم را در این میان دارد. همچنین تحقیق و توسعه در این منطقه طی سال‌‌های آتی افزایش یافته که این روند موجب افزوده شدن استانداردهای کیفی به این صنعت می‌شود.
اروپا دومین منطقه از نقطه نظر بازار است و همپنین در رتبه دوم سرمایه‌گذاری در حوزه ممریستور قرار دارد. به دلیل جمعیت بالای منطقه APAC، این صنعت چشم انداز روشنی در این منطقه دارد.
از نقطه نظر تولید، پیش بینی می‌شود که چین تا سال 2021 بیشترین سهم تولید را داشته باشد. ژاپن، کره جنوبی و تایوان نیز پتانسیل بالایی در تحقیق و توسعه در بخش ممریستورها دارند.
از نظر نوع فناوری نیز، این گزارش ممریستورها را به دو بخش مختلف تقسیم بندی کرده است:
1- ممریستور لایه نازک مولکولی
2- ممریستور مغناطیسی و اسپینی

منبع : https://www.whatech.com/market-research/it/247201-advancing-computing-generation-automatically-driving-global-memristor-market

نظر شما