پیاده‌سازی سامانه بیومتریک اسکن کف دست در کره‌جنوبی

تاریخ : ۲۱ دی ۱۳۹۵

تعداد بازدید : ۱۳۲۰

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی اعلام کرد که در نیمه اول سال 2017، سیستم تشخیص بیومتریکی که در آن از اسکن کف دست استفاده می‌شود را به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار می‌دهد. در صورت موفقیت این سامانه، در نیمه دوم سال این سامانه در تمام بانک‌های کره جنوبی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی اعلام کرد که این کشور به زودی، سامانه پرداخت مبتنی بر اسکن کف دست را مورد آزمایش قرار می‌دهد. براساس برنامه‌ریزی انجام شده، این سامانه در نیمه اول سال 2017 در بوته آزمایش قرار خواهد گرفت.
کمیسیون خدمات مالی کره تمام شرکت‌هایی ارائه دهنده کارت‌های بانکی را تشویق کرد تا یک برنامه پایلوت خود را برای پیاده‌سازی سامانه تشخیص هویت بیومتریک از طریق اسکن کف دست معرفی کنند. این کار موجب می‌شود تا کارایی و امنیت این سامانه پیش از راه‌اندازی جامع آن، مشخص شود.
در ماه نوامبر سال 2015، این کمیسیون برنامه خود را برای توسعه استانداردهای سیستم شناسایی بیومتریک ارائه داده بود، استانداردهایی که قرار است در سامانه‌های شناسایی در تراکنش‌های مالی مورد استفاده قرار گیرد.
در سندی که اخیرا توسط بانک کره (Bank of Korea) منتشر شده آمده است که پرداخت‌های اینترنتی رو به افزایش است بنابراین کمیته ترویج اطلاعات‌دهی مالی (CFIP) در نیمه اول سال جاری میلادی، استانداردهای فنی این حوزه را توسعه خواهد داد. دراین سند آمده است که در نیمه دوم سال جاری، این خدمات در بانک‌های داخلی کره مورد استفاده قرار می‌گیرد.
بانک کره اعلام کرده که در حال حاضر برخی از بانک‌ها از سیستم اثر انگشت استفاده می‌کنند که این روش هزینه بالایی دارد که این خود منشاء محدودیت‌هایی در این روش است. به همین دلیل، اسکن کف دست یا روش تشخیص iris به عنوان جایگزین معرفی می‌شود. سیستم‌های تشخیص هویت از طریق اسکن کف دست در حال حاضر در برخی ATMهای خارج از کره جنوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.»

منبع : http://www.planetbiometrics.com/article-details/i/5389/desc/south-korea-testing-palm-vein-payments/

نظر شما