رشد شدید بازار BCI طی ۷ سال آتی

تاریخ : ۱۱ دی ۱۳۹۵

تعداد بازدید : ۲۹۹۷

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

براساس گزارشی که اخیرا منتشر شده بازار رابط مغز و کامپیوتر (BCI) به دلیل امکان درمان بیماری‌های مغز، سرمایه‌گذاری بخش دولتی و نفوذ در صنعت بازی و سرگرمی رشد قابل تجهی طی 7 سال آتی خواهد داشت.

پیش‌بینی‌های انجام شده نشان می‌دهد که بازار رابط مغز و کامپیوتر طی سال‌های 2016 تا 2022 رشد قابل توجهی خواهد کرد. از دلایل رشد شدید در این حوزه می‌توان به درمان اختلالات مغزی، افزایش سرمایه‌گذاری بخش دولتی روی تحقیق و توسعه در بخش رابط مغز و کامپیوتر اشاره کرد. بررسی‌های محققان نشان می‌دهد که رابط‌های مغز و کامپیوتر توسط شرکت‌های تولیدکننده بازی‌های کامپیوتری پذیرفته شده و آنها نسبت به این فناوری علاقه‌مند شده‌اند. همین موضوع موجب شده تا پیش بینی رشد شدیدی در این بازار طی چند سال آتی انجام شود.
با این حال می‌توان از موانع توسعه این فناوری، به فقدان تخصص و تجربه در کار با سامانه‌های BCI اشاره کرد. مشکل امنیتی نیز از دیگر موانع توسعه این فناوری قلمداد می‌شود. برخی از افراد نیز نسبت به سامانه‌های BCI از نقطه نظر اخلاقی اشکالاتی را وارد می‌کنند که این نیز می‌تواند از جمله موانع رشد بازار در این حوزه باشد.
فناوری الکترونیک انعطاف‌پذیر در حال رشد است بنابراین می‌توان انتظار داشت که قطعات الکترونیک کوچکتر شده و بتوان آنها را روی یک تراشه قرار داد. در صورت تحقق این موضوع، رابط‌های مغز و کامپیوتر کوچکتر می‌شود و می‌توان آن را سبک‌تر و ارزان‌تر تولید کرد. پیش‌بینی می‌شود که امکان نصب حسگرهای فشار خون روی رگ‌ها و الکترودها روی مغز با توسعه این فناوری قابل پیاده‌سازی شود.
در گزارشی که ریپورت بایر منتشر کرده، به بررسی بازار این حوزه و اجزاء بازار پرداخته می‌شود. این گزارش بازار را به دو بخش تهاجمی و غیرتهاجمی تقسیم می‌کند و به بررسی هر یک از این بخش‌ها می‌پردازد.
همچنین بخش‌هایی که رابط مغز و کامپیوتر در آن می‌تواند موثر باشد نظیر سلامت، مخابرات، کنترل، بازی و سرگرمی به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است. از نقطه نظر جغرافیایی نیز کشورها و مناطق مختلف مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.
شرکت‌های ذیل به عنوان بازیگران اصلی این حوزه معرفی شده‌اند:

Nihon Koden Corporation,
Mind Solutions,
Advanced Brain Monitoring, Openbci,
Cortech Solutions, Neurosky,
Emotiv,
Guger Technologies OEG

منبع : http://www.prnewswire.com/news-releases/global-brain-computer-interface-market-2016---2022-300380688.html

نظر شما