ابزاری قابل کاشت در مغز برای رهایش میکرودوز دارو

تاریخ : ۰۱ آبان ۱۳۹۵

تعداد بازدید : ۸۰۰

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

دو شرکت فعال در حوزه زیست الکترونیک، اقدام به ارائه فناوری شدند که می‌توان با استفاده از آن دوز دقیقی از دارو را وارد مغز کرد. آنها دستگاه قابل کاشت در مغز ارائه کردند که می‌توان میکرودوزهای دارویی را به مغز تزریق کرد.

شرکت فلونویکس مدیکال (Flowonix Medical) و سربرال ترابیوتیکس (Cerebral Therapeutics) اعلام کردند که قرارداد همکاری مشترکی برای توسعه یک ابزار قابل کاشت در مغز به امضاء رسانده‌اند که با استفاده از آن می‌توان دارو را وارد مغز کرده و بیماری‌های عصبی و مغزی را درمان نمود.
این ابزار به گونه‌ای طراحی شده است که امکان تزریق میکرودوزهای دارو را به صورت مستقیم به مغز فراهم می‌کند. مزیت این ابزار این است که می‌تواند سد خونی مغز را پشت سر گذاشته و به محل مورد نظر در مغز دسترسی پیدا کند با این کار رهاسازی دارو به مغز با کارایی بالاتری انجام می‌شود.
استیون الدر از شرکت فلونویکس می‌گوید: « اختلالات نرونی می‌تواند به بیمار آسیب جدی برساند و برای خانواده آنها نیز مشکلاتی در پی دارد. فلونویکس شرکتی است که به عنوان رهبر سامانه‌های قابل کاشت در بدن شناخته می‌شود. ما در حوزه رهایش دقیق میکرودوزهای دارویی تجربه زیادی داریم. در این پروژه ما با همکاری سربرال به دنبال ارائه روشی ایمن، اثربخش و کارا برای رهاسازی دارو هستیم چیزی که در دنیای پزشکی یک چالش بزرگ به شمار می‌رود.»
فلونویکس یک سامانه رهاسازی برای درمان دردهای مزمن ارائه کرده است سربرال نیز در حال ارائه سامانه‌ای است که با استفاده از آن می‌توان میکرودوزهای دارو را وارد سیستم نرونی کرد.
دان ابراهام مدیرعامل شرکت سربرال می‌گوید: « ما همکاری با فلونویکس را آغاز کردیم چرا که این شرکت دو پمپ ویژه برای رهاسازی دارو طراحی کرده که امکان رهاسازی دارو با دوزهای بسیار دقیق را فراهم می‌کند. این فناوری به صورت پتنتی به ثبت رسانده است. از این پمپ‌ها می‌توان به منظور وارد کردن دوز دقیقی از دارو به مغز استفاده کرد این کار خطر سمیت را در بدن کاهش می‌دهد و اثرات جانبی آن را به حداقل می‌رساند.»
در ماه آگوست سال جاری، فلونویکس اعلام کرد که از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا موفق به دریافت تاییدیه برای فناوری Patient Therapy Controller شده است، فناوری که امکان ارتباط با ادوات کاشته شده در بدن را فراهم می‌کند.


منبع : http://www.massdevice.com/flowonix-cerebral-therapeutics-ink-deal-to-dev-direct-to-brain-drug-delivery-system/

نظر شما