محاسبات شناختی روی تلفن همراه در خدمت گردشگران

تاریخ : ۲۷ شهریور ۱۳۹۵

تعداد بازدید : ۳۴۹۷

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

سازمان توریسم اورلئاندو از برنامه‌ای موسوم به WayBlazer برای بهبود صنعت گردشگری در ایالت فلوریدا استفاده کرده است. این برنامه که با استفاده از خدمات واتسون شرکت IBM ایجاد شده می‌تواند با زبان گردشگران با آنها تعامل کند.

سازمان توریست اورلئاندو به دنبال استفاده از فناوری محاسبات شناختی شرکت IBM برای بهبود صنعت توریسم در ایالت فلوریدا است. این سازمان قصد دارد از برنامه‌ای ویژه‌ که قابل استفاده روی تلفن های هوشمند است برای این کار بهره‌مند شود. در واقع این برنامه که مجهز به قابلیت‌های واتسون شرکت IBM است به گردشگران کمک می‌کند تا سفر دلپذیرتری داشته باشند.
در این برنامه از خدمات ویژه واتسون استفاده شده است برای مثال بخش زبان طبیعی واتسون در این نرم‌افزار وجود دارد بنابراین گردشگر می‌تواند به راحتی با تلفن همراه خود گفتگو کند و از آن درباره اماکن مورد بازدید اطلاعات بگیرد.
این برنامه که مجهز به محاسبات شناختی است می‌تواند براساس نیاز گردشگر اطلاعات مختلفی از جمله موقعیت جغرافیایی، وضعیت آب و هوا و زمان را در اختیار کاربر قرار دهد. از آنجایی که این برنامه از ویژگی‌های واتسون بهره‌مند است بنابراین می‌تواند با افزایش سطح اطلاعات خود، تعامل بهتری با کاربر داشته باشد. در واقع به مرور، شناخت برنامه از گردشگر و فضای شهر افزایش یافته و ارائه خدمات با کیفیت بهتری انجام می‌شود.
آنچه که برنامه WayBlazer را متفاوت کرده این است که گردشگر می‌تواند به راحتی با آن ارتباط برقرار کند مثلا به او بگوید: « برای برنامه فردا، یه چیز جالب برای بچه‌های من پیدا کن.» یا «کجا میشه یه نوشیدنی خنک پیدا کرد؟» این جمله را به زبان خود به برنامه می‌گوید. اگر این جملات به نرم‌افزارهای یا برنامه‌های دیگر داده شود نتیجه جالب توجهی به دست نمی‌آید.
این برنامه می‌تواند از منابع اطلاعاتی مختلف در سطح ایالت اطلاعات انبوهی را بدست آورد و از مجموع انها، داده مناسب را در اختیار گردشگر قرار دهد. این اطلاعات می‌تواند از کتاب‌ها و انتشارات مختلف، مشاوران گردشگری و اطلاعات سازمان گردشگری ایالت بدست آید.
این اولین باری است که از محاسبات شناختی روی تلفن همراه برای بخش گردشگری استفاده می شود.

منبع : http://www.psfk.com/2016/08/mobile-travel-app-florida-embraces-cognitive-computing.html

نظر شما