توسعه محاسبات شناختی در کره‌جنوبی

تاریخ : ۱۶ شهریور ۱۳۹۵

تعداد بازدید : ۲۰۹۰

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت IBM مرکز محاسبات ابری جدیدی در کشور کره‌جنوبی ایجاد کرده است تا با استفاده از این زیرساخت، فناوری محاسبات شناختی را در کره‌جنوبی توسعه دهد.

شرکت IBM اعلام کرد که مرکز محاسبات ابری جدیدی در شهر پانگیو کره‌جنوبی افتتاح کرده است. این مرکز داده، یک همکاری مشترک میان IBM و هولدینگ SK است تا از سامانه هوش مصنوعی واتسون برای بهبود فناوری محاسبات شناختی در این کشور و منطقه شرق آسیا استفاده کند.
این مرکز نهمین مرکز در شرق آسیا بوده و چهل و هفتمین دیتاسنتر IBM است. این مرکز می‌تواند نیازهای کشور کره‌جنوبی را در حوزه محاسبات ابری رفع کند و فرصت های بین المللی تازه‌ای برای شرکت IBM ایجاد کند.
روبرت لی‌بلانک از مدیران IBM می‌گوید: «یکی از بخش‌های کلیدی در راهبرد ابری ما این است که اکوسیستم‌های جدید را برای نوآوری و همکاری ترغیب کنیم به طوری که شرکت‌های محلی را که با بازار منطقه‌ای خود آشنا هستند وارد این کار کنیم. به همین دلیل است که ما هولدینگ SK در کره‌جنوبی را انتخاب کردیم. با این همکاری مشترک ما می‌توانیم تخصص‌های محلی و مشتریان کره‌ای را با هم ترکیب کرده و از این راه برای ایجاد رقابت بهتر در جهان آماده شویم.»
آوردن هوش مصنوعی واتسون به کره‌جنوبی یک سرمایه‌گذاری بسیار مهم است به ویژه‌ این که برای این کار لازم بود به واتسون زبان کره‌ای آموزش داده شود. زبان کره‌ای برای انگلیسی زبان‌ها بسیار دشوار است و 5 سال زمان لازم بود تا با تحقیق و توسعه، محققان IBM زبان کره‌ای را به واتسون اموختند.
با وارد شدن واتسون به کره‌جنوبی، کاربران می‌توانند در این کشور وارد حوزه محاسبات شناختی شوند. پارک جونگ هو از مدیران هولدینگ SK می‌گوید: « این همکاری موجب پر رنگ‌شدن رشد کسب و کار هوش مصنوعی در کره‌جنوبی شود.»
دیوید کنی از شرکت IBM می‌گوید: « واتسون در خط مقدم محاسبات شناختی است، فناوری که می‌توان یادبگیرد و استدلال کند به طوری که رفتاری شبیه به یک انسان دارد. کره‌جنوبی به سرعت در حال ایجاد فرصت‌های تازه‌ در این فناوری است. ما با این همکاری مشترک به این کشور برای توسعه کسب و کار محاسبات شناختی کمک می‌کنیم.»

منبع : https://thestack.com/data-centre/2016/08/26/watson-ai-key-component-to-ibm-korea-data-centre/

نظر شما