اولین شرکت محاسبات شناختی در هند تاسیس شد

تاریخ : ۱۱ شهریور ۱۳۹۵

تعداد بازدید : ۱۹۸۴

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

راه‌اندازی اولین شرکت محاسبات شناختی در هند می‌تواند مسیر توسعه این فناوری را در این کشور هموار کند. همچنین این کار می‌تواند فرصت‌های شغلی تازه‌ای در این کشور ایجاد کند.

هند اولین شرکت محاسبات شناختی خود را با نام کوگناب (Cognub) در ایالت کرالا راه‌اندازی کرد. این شرکت می‌تواند فرصت‌های تازه‌ای در بخش محاسبات شناختی ایجاد کند.
محاسبات شناختی انقلابی در بخش محاسبات ایجاد کرده‌اند و فرصت‌های جدیدی در کنار ظهور این فناوری در حال شکل‌گیری است. محاسبات شناختی فرآیند پردازشی مغز را تقلید می‌کنند و این کار را در قالب یک مدل محاسباتی دیجیتال ارائه می‌کند. این سامانه‌ها قادراند تا با استفاده از داده‌کاوی اطلاعات را کاوش کرده و چیزهای متعددی یاد بگیرند. از دیگر قابلیت‌های این سامانه‌ها می‌توان به پردازش زبان طبیعی و تشخیص الگو اشاره کرد.
طی چند دهه گذشته سیستم‌های قابل برنامه‌ریزی رشد کرده و توسعه یافته‌اند که وارد شدن این فناوری جدید، به سیستم‌های قابل برنامه‌ریزی امکان یادگیری ‌می‌دهد.
filereader.php?p1=main_c4ca4238a0b923820
سامانه‌های شناختی از چهار بخش اصلی برخوردار هستند که به آنها ستون‌های اصلی محاسبات شناختی گفته می‌شود. این چهار بخش عبارتند از یادگیری، گزینش، انتقادات و پیشنهادات کاربردی و مدل سازی آماری که با استفاده از این چهار بخش، فرآیند محاسبات شناختی اتفاق می‌افتد. با این چهار بخش اطلاعات به شکل جدیدی در می‌آید.
کوگناب اولین شرکت محاسبات شناختی هند است که در ایالت کرالا تاسیس شده است. آنوب آمبیکا از بنیانگذاران این شرکت می‌گوید: « سامانه‌های شناختی قادر به خواندن و درک زبان‌های مختلف هستند که این ویژگی انها موجب تسهیل کار می‌شود. رشد اطلاعات طی چند دهه گذشته به شدت افزایش یافته است به طوری که بیش از 80 درصد اطلاعات تولید شده به صورت دسته‌بندی نشده است. بنابراین باید شرکت‌هایی در این حوزه تاسیس شوند که با استفاده از سامانه‌های شناختی این اطلاعات را بررسی کرده و از آنها برای تصمیم‌سازی صحیح و ایجاد ارزش افزوده در کسب و کار استفاده کند.»
آمبیکا معتقد است که تاسیس این شرکت می‌تواند فرصت‌های تازه‌ای در ایالت کرالا ایجاد کند به طوری که محاسبات شناختی فرصت‌های شغلی تازه‌ای ایجاد خواهد کرد.
این سامانه‌های شناختی با بررسی اطلاعات دسته‌بندی نشده قادراند پیش‌بینی‌های دقیقی از تحولات و روندها ارائه دهند.

منبع : http://www.thehindubusinessline.com/news/national/cognitie-computing-big-opportunity-for-knowledge-workers-in-kerala/article9018229.ece

نظر شما