استفاده از واتسون آی‌بی‌ام در تشخیص سرطان در چین

تاریخ : ۰۶ شهریور ۱۳۹۵

تعداد بازدید : ۲۷۵۰

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

یک شرکت چینی با مشارکت آی‌بی‌ام، 21 بیمارستان چینی را به سامانه واتسون آی‌بی‌ام که توسط مرکز تحقیقات سرطان Memorial Sloan Kettering آموزش داده شده‌است، تجیهز خواهد نمود. این پلتفورم به شناسایی دقیق‌تر و سریع‌تر سرطان و ارائه درمان‌های شخصی‌شده کمک خواهد نمود.

 آی‌‌بی‌ام و شرکت چینی Hangzhou CognitiveCare اعلام کرده‌اند که 21 بیمارستان در چین تمایل دارند که از رایانه شناختی واتسون که توسط مرکز تحقیقات سرطان Memorial Sloan Kettering آموزش داده شده‌است، در تومورشناسی استفاده کرده و به پزشک‌ها در ارائه تشخیص‌ها و درمان‌های شخصی‌شده در حوزه سرطان کمک نمایند. استفاده از این پلتفورم در 21 بیمارستان، آغازی بر برنامه بلندمدت Hangzhou CognitiveCareاست که در نظر دارد از این محاسبات شناختی در تشخیص سرطان در بیمارستان‌های سرتاسر چین استفاده نماید. این اولین مشارکت بخش سلامت آی‌بی‌ام در چین است.
شرکت Hangzhou CognitiveCare که به‌منظور بهره‌گیری از قابلیت‌های محاسبات شناختی در مبارزه علیه سرطان تاسیس شده‌است، به فروش و خدمات پس از فروش این پلتفورم خواهد پرداخت. یکی از برنامه‌های این شرکت، بومی‌سازی واتسون در چین است. به‌عنوان مثال، با وجودی که اولین نسخه این پلتفورم تنها به زبان انگلیسی است، آنها در نظر دارند تا زبان چینی را نیز به آن اضافه کرده و دُزهای پیشنهادی داروها را با دستورالعمل‌های پزشکی در چین انطباق دهند.
آغاز به کار واتسون در چین مصادف با افزایش نرخ ابتلا به سرطان در این ناحیه است. سرطان اصلی‌ترین تعامل مرگ و میر چینی‌هاست. تنها در سال 2015 بیش از 3/4 میلیون بیمار مبتلا به سرطان شناسایی شده و 8/2 میلیون مرگ ناشی از سرطان در چین گزارش شده‌است. روزانه 12000 مورد جدید ابتلا به سرطان در این کشور شناسایی می‌شود. شرکت Hangzhou CognitiveCare با بهره‌گیری از واتسون می‌خواهد به درمان سرطان در چین کمک کند. استفاده از واتسون در تومورشناسی:
• کارایی متخصصان غده‌شناسی را با امتیازدهی و رده‌بندی منابع پزشکی و خلاصه‌سازی سریع اطلاعات بیمار افزایش می‌دهد؛
• متخصصان تومورشناسی را قادر می‌سازد با آنالیز حجم بسیار بالایی از اطلاعات پزشکی، تشخیص‌های مبتنی بر شواهد دقیق‌تری داشته و برای هر فرد، درمان‌های مجزا و متناسبی ارائه نمایند؛
• تخصص تومورشناسان درجه یک دنیا از مرکز تحقیقات سرطان Memorial Sloan Kettering را در اختیار پزشکان چینی قرار می‌دهد.
شرکت Hangzhou CognitiveCare برای توسعه استفاده از واتسون در بیمارستان‌های چین، یک شبکه محلی از ارائه‌دهنگان خدمات مشاوره تلفنی راه‌اندازی خواهد کرد تا از دانش محلی و تخصص جامعه پزشکی چین بهره برده و نیازهای سلامتی مردم را شناسایی کند.

منبع : http://www.prnewswire.com/news-releases/21-hospitals-across-china-to-adopt-watson-for-oncology-to-help-physicians-personalize-cancer-care-300312293.html

نظر شما