استفاده از فناوری محاسبات شناختی در دو سازمان دولتی

تاریخ : ۲۳ مرداد ۱۳۹۵

تعداد بازدید : ۴۷۹

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

دو سازمان «آب و فاضلاب» و «شهرداری» یکی از ایالت‌های آمریکا در حال استفاده از واتسون برای پاسخ‌دهی به نیاز مشتریان خود هستند. متقاضیان ‌‌‌می‌توانند پیش از اعلام درخواست خود به این دو سازمان، از مشاوره واتسون بهره‌مند شوند.

اداره آب و فاضلاب یکی از شهرهای میامی اعلام کرد که برای سهولت تعامل با مردم شهر، این سازمان از شرکت IBM یک دستگاه کامپیوتر واتسون را که مجهز به محاسبات شناختی است، خریداری کرده است. این کامپیوتر می‌تواند به سوالات مراجعه کنندگان پاسخ دهد.
در حال حاضر این سازمان از داوطلبانی که مایل به استفاده از مشاوره‌های واتسون هستند، نام نویسی می‌کند.
با استفاده از این فناوری، در هر زمان از شبانه‌روز، افراد سوالات خود را می‌توانند روی سایت این سازمان درج کنند و به سرعت پاسخ آن را دریافت کنند. البته فاز اول اجرای این برنامه قرار است از اول سپتامبر اجرا شود.
کارمن سوارز مدیر یکی از بخش‌های این سازمان از علاقه‌مندان برای گرفتن مشاوره از این سامانه دعوت به عمل اورد. لازم به ذکر است که سازمان آب و فاضلاب میامی پیش از به کار گیری واتسون قرار است یک دوره آموزشی برای این کامپیوتر برگزار کند تا اطلاعات و اسناد مورد نیاز این سامانه را در اختیارش قرار دهد. همچنین سوالات رایجی که ممکن است از این سیستم پرسیده شود به این کامپیوتر داده می شود.
البته آب و فاضلاب تنها سازمان این ایالت نیست که از این فناوری استفاده می‌کند. در حال حاضر سازمان منابع اقتصادی و قانون‌گذاری نیز به دنبال بهره‌برداری از واتسون برای توسعه ابزارهای مرجع است تا برای بررسی پروژه‌ها از آن استفاده شود. این سازمان قرار است تمامی‌کدهای و پلاک‌های ساختمانی شهر را به این کامپیوتر دهد و از سو دیگر استانداردهای سازه‌ها به همراه نظرات کارشناسی اعلام شده از فرایندهای مختلف به واتسون داده می‌شود تا این کامیپوتر بتواند از جانب شهرداری به بررسی نقشه‌های ساختمانی بپردازد. این سازمان نیز قصد دارد یک اتاق گفتگو مشابه آنچه در سایت آب و فاضلاب وجود دارد، تدارک ببیند تا متقاضیان پیش از اعلام درخواست خود به سازمان با این کامپیوتر مشورت کنند. بنابراین باید گفت که واتسون ملزم به تلکم به زبان‌های مختلف است تا بتواند به سوالات تمام مراجعه کنندگان پاسخ دهد.

منبع : http://statescoop.com/miami-dade-county-taps-cognitive-computing-to-handle-citizen-requests

نظر شما