بازار نمایشگرهای حاوی نقاط کوانتومی در سال ۲۰۲۲ چقدر است؟

تاریخ : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

تعداد بازدید : ۱۴۴۶

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

گزارشی منتشر شده که نشان می‌دهد بازار نقاط کوانتومی در حوزه نمایشگرها از سال 2015 تا 2022 رشد 53 درصدی خواهد داشت. این بازار تا سال 2022 به رقم 3.82 میلیارد دلار خواهد رسید.

براساس گزارشی که اخیرا توسط کیریدنس ریسرچ منتشر شده بازار نمایشگرهای حاوی نقاط کوانتومی تا سال 2022 به رقم 3.82 میلیارد دلار می‌رسد. این شرکت در گزارش اخیر خود به بررسی وضعیت کشورهایی نظیر آمریکا، چین، ژاپن و بخش‌های مختلف جهان پرداخته و بازار این حوزه‌ها را در هر یک از این مناطق ترسیم کرده است. فرصت‌ها، روندها، رشد، سهم، آنالیز و پیش‌بینی این بازار از سال 2015 تا 2022 در این گزارش آمده است. براساس اطلاعات این گزارش، این بازار رشد 53.1 درصدی را در این بازه زمانی تجربه خواهد کرد.
نقاط کوانتومی دارای کاربردهای متعددی در صنعت تولید نمایشگر است. این مواد می‌‌توانند کارایی نمایشگرها، کیفیت رنگ، مصرف انرژی و خلوص رنگ را بهبود دهند. هر چند در حال حاضر تعداد اندکی از این نوع تلویزیون‌ها در بازار وجود دارد و بازار این حوزه هنوز در مراحل اولیه رشد خود است اما به نظر می‌رسد طی چند سال آینده رشد قابل ملاحظه‌ای را در این بازار شاهد باشیم.
از سوی دیگر فناوری نقاط کوانتومی در حال حاضر تنها در محصولات محدودی به کار گرفته شده به طوری که تلفن‌های همراه و لپتاپ‌ها از جمله معدود محصولاتی هستند که میزبان نقاط کوانتومی بوده‌اند. با این حال در آینده نزدیک این بازار رشد قابل ملاحظه‌ای پیدا خواهد کرد. با استفاده از نقاط کوانتومی دیگر نیازی به استفاده از نور پس‌زمینه نیست و کارایی سیستم رشد قابل ملاحظه‌ای پیدا می‌کند. بنابراین، باید گفت بازار فعلی این حوزه بکر بوده و پتانسیل‌های رشد جدی در آینده نزدیک در این حوزه وجود دارد.
در حال حاضر 4 بازیگر اصلی در این حوزه وجود دارد که بیش از 45 درصد از درآمد بازار را به خود اختصاص داده‌اند. از شرکت‌های بزرگ فعال در این حوزه می‌توان به نانوسیس، نانوکو، کیودی‌وین، سامسونگ و ال‌جی اشاره کرد.
در این گزارش نقاط کوانتومی عاری از کادمیم معرفی شده و بازار این دسته مواد مورد بررسی قرار می‌گیرد. فرصت‌های موجود در این حوزه بررسی شده و به خواص نمایشگرهای حاوی نقاط کوانتومی پرداخته می‌شود.

منبع : http://www.mobilecomputingtoday.co.uk/3138/quantum-dots-display-display-market-reach-3-82-2022-credence-research/

نظر شما