بازار ۷.۶ میلیارد دلاری ادوات فناوری‌عصبی در سال ۲۰۱۶

تاریخ : ۱۷ فروردین ۱۳۹۵

تعداد بازدید : ۱۲۹۹

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

براساس گزارشی که اخیرا منتشر شده، حجم بازار ادوات فناوری عصبی (نروتکنولوژی) در سال 2016 به رقم 7.6 میلیارد دلار خواهد رسید. پیش از این گزارش دیگری توسط شرکت ریسرچ اندمارکت منتشر شده بود که با جزئیات بیشتری به بررسی این بازار پرداخته بود.

براساس گزارش‌های منتشر شده ‌بازار جهانی ادوات نروتکنولوژی در سال 2016 به رقم 7.6 میلیارد دلار خواهد رسید. مهمترین بخش‌های این بازار شامل نروپروتز، نرومودولاسیون، نروهابیلاسیون و حسگری عصبی است.
محصولات موجود در این بازار شامل ادوات محرک نخاع، ادوات کاشتنی تحریک کننده نخاع، ادوات تحریک کننده بخش‌های عمیق مغز و حلزونی‌های قابل کاشت در بدن است. پیش‌بینی‌های انجام شده نشان می‌دهد که بازار این حوزه تا سال 2020 به رقم 12میلیارد دلار خواهد رسید.
پروتزهای عصبی، ادواتی هستند که می‌توانند جایگزین موتور، حسگر یا ماژول‌های شناختی در بدن شوند. این ادوات در صورتی که بخش عصبی یا مغز انسان در اثر تصادف آسیب جدی دیده باشد می‌تواند جایگزین بخش آسیب دیده شود.
سال گذشته گزارشی توسط ریسرچ اندمارکت (Research and Markets) منتشر شد که در آن به بررسی این بازار در سال‌های 2015 و 2016 پرداخته شده بود. در این گزارش با عنوان Global Neurotech Industry 2015-2016 Report: Market Analysis and Strategic Investment Guide of the Neurological Disease and Psychiatric Illness Markets، به بررسی حجم بازار، شرکت‌ها و محصولات موجود در این حوزه پرداخته شده بود.800 شرکت با استفاده از 20 شاخص مختلف مورد ارزیابی قرار گرفته است. در یکی از بخش‌های این گزارش، جزئیات مربوط به 500 شرکت در بخش تولید دارو، ادوات تشخیصی و درمانی ارائه شده‌است.
همگرایی فناوری‌های این حوزه و روندهای بخش‌های مختلف بازار از جمله مسائل مورد بررسی در این گزارش بود.

منبع : https://www.openminds.com/market-intelligence/news/global-neurotechnology-device-market-value-2016-estimated-7-6-billion.htm/

نظر شما