اعطا جایزه به راهبرد استفاده از اپتوژنتیک در استخراج اطلاعات عصبی

تاریخ : ۱۶ اسفند ۱۳۹۴

تعداد بازدید : ۳۲۵۶

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

یکی از شرکت‌های فعال در حوزه دارویی، به سه گروه تحقیقاتی که با استفاده از اپتوژنتیک موفق به جمع آوری اطلاعات از سیستم عصبی حیوان زنده شدند، جایزه اعطا کرد.

شرکت توسعه دارویی سیستم‌های زیست‌تجزیه‌ای (Basi)، یک شرکت توسعه دارویی بوده که بر روی توسعه و پیشرفت خدمات و محصولات ابتکاری که سبب افزایش اثربخشی و کاهش هزینه‌های ورود دارو به بازار می‌شود، متمرکز است. اخیراً این شرکت به محققانی که سه سیستم نمونه‌برداری موسوم به Raturn Swivel-Free را ابداع کردند، جایزه اعطا کرده است.
این شرکت برای ابداع سه‌ سیستم‌ نمونه برداری مختلف، به محققانی که روش اپتوژنتیک را با روش‌های جمع آوری اطلاعات از حیوانات زنده ادغام کرده‌اند، جایزه اعطا کرده است. دریافت‌کننده‌های این جوایز عبارتند از: آزمایشگاه رابرت گروس(Robert Gross) در دانشگاه اِموری، آزمایشگاه دیوید هولتزمن (David Holtzmann) در دانشگاه واشنگتون، دانشکده پزشکی و آزمایشگاه‌های مایکل فنسلو (Michael Fanselow) و کیت واسوم ( Kate Wassum) در دانشگاه کالیفرنیا.
شرکت Basi بر اساس روش‌های پیشگامانه و طرز تفکر نوآورانه اقدام به ادغام سیستم‌های بازگشتی کرده تا با استفاده از آن راهکاری برای جمع آوری اطلاعات از یک جاندارد بدست آید. روش‌های جمع آوری اطلاعات شامل میکرودیالیز، سیستم‌های تشخیص با زیست حسگر، اندازه‌گیری‌های الکتروفیزیولوژیکی و بازخوانی‌های رفتاری است. در این سیستم از یک مکانیسم پاسخ حرکتی استفاده شده است که به‌منظور آسان کردن ارتباطات جمع آوری اطلاعات چندگانه ( چه ارتباطات الکتریکی، چه سیالی) برای یک جاندار طراحی شده است.
محققان اندازه‌گیری‌های شیمی‌عصبی را با استفاده از این سیستم نمونه‌برداری خونی خودکار انجام دادند. در این روش با ادغام ابزارهای اپتوژنتیکی با سیستم‌های بازگشتی اطلاعاتی جامعی بدست آمده است.
جایارامان محقق اصلی خدمات کشف دارویی Basi می‌گوید:« اپتوژنتیک فناوری مفیدی در علم عصب‌شناسی است که از نور برای کنترل واکنش استفاده می‌شود. در این روش گروهی از سلول‌ها، به‌طور معمول نورون‌ها، با استفاده از تغییرات ژنتیکی امکان کنترل با نور را پیدا می‌کنند. این واکنش‌عصبی به مدد وجود الیاف نوری است که ماهرانه درون یک منطقه مغزی ویژه هستند قرار داده شده است. از این روش برای بررسی فرآیندهای الکتریکی و واکنش‌های شیمیایی استفاده می‌شوند. به‌منظور کمی کردن کامل این واکنش‌ها، محققان باید توانایی دریافت همزمان جریان‌های چندگانه اطلاعات را داشته باشند.»
در حال حاضر، روش‌های اپتوژنتیک به طور منظم برای بدست آوردن اطلاعات در زمینه دارویی و دیگر تحقیقات با استفاده از یک جابجاگر (کموتاتور) الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما اطلاعات موردنیاز برای تنظیم کردن واکنش با استفاده از روش‌های سنتی، به دلیل ناتوانی کموتاتور الکتریکی برای ساده کردن جمع آوری سیالات زیستی، محدود است. این ناسازگاری نتیجه‌ محدویت‌های فیزیکی است، محدودیت‌هایی که هنگامی که بیش از یک الکترود به حیوان کاملاً هوشیار اتصال یابد، ایجاد می‌شود. چنین اتصالاتی می‌تواند سبب پیچش و آسیب به حیوان و تجهیزات شود. کموتاتورها می‌توانند اتصال الکتریکی چندگانه همچون فیبرهای اپتوژنتیک و ECGs یا EKGs را به یک حیوان هوشیار تسهیل کند که این کار از طریق استفاده از یک نقطه مرکزی که تمام خطوط الکتریکی در آن همگرا می‌شوند انجام می‌شود.
شرکت Basi، یک شرکت توسعه دارویی است که بر روی توسعه و پیشرفت خدمات و محصولات ابتکاری که سبب افزایش سودمندی و کاهش هزینه‌های ورود دارو به بازار می‌شود، متمرکز است.

منبع : http://www.photonics.com/Article.aspx?AID=58312

نظر شما