تغییر وضعیت بنگاه‌های اقتصادی در اثر فناوری‌های همگرا

تاریخ : ۰۵ اسفند ۱۳۹۴

تعداد بازدید : ۱۲۵۲

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

نتایج بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که طی سه سال آینده بنگاه‌های اقتصادی به شدت تحت تاثیر فناوری‌های همگرا قرار خواهند گرفت.

مدیران ارشد اطلاعات با یک سونامی در فناوری‌های همگرا مواجه هستند: سیستم‌ ابری ( ذخیره، قدرت محاسبات)، اینترنت اشیاء ( تولید کننده‌های اطلاعات) موبایل و اطلاعات و پردازش ( گسترش بینش از طریق حجم زیاد اطلاعات)، به همراه روبات‌ها، هوش مصنوعی و پردازش شناختی همگی در آینده نزدیک نقش مهمی را بازی خواهند کرد. همچنین بخش امنیت نیز تغییرات قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت. در حالیه هر بخش تحت تاثیر این فناوری‌ها قرار می‌گیرند، مدیران ارشد اطلاعات در فناوری، بهداشت، بازارهای مصرف و ارتباطات بیشترین تاثیرات و دگرگونی‌ها را تجربه خواهند کرد.
بر طبق تحقیق انجام گرفته توسط KPMG از مدیران شرکت‌های فناوری، رشد وابسته بهم فناوری‌های ابری، اینترنت اشیاء و اطلاعات و پردازش در نهایت منجر به یک تغییر شکل بی‌سابقه در بنگاه‌های اقتصادی در سه سال آینده خواهد شد. بر اساس این تحقیق هوش مصنوعی/پردازش شناختی و روباتیک همچنان به عنوان فناوری‌های کلیدی برای تغییرشکل بازارهای اقتصادی خواهند بود.
همچنین یک چالش بین پایداری یا تغییر وجود دارد. در حالیکه برخی از نوآوری‌ها در سطح جهان ظهور می‌یابند، برخی دیگر در یک منطقه خاص نمود پیدا می‌کنند. این بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند آمریکایی باشند اما از دیگر کشورها فشارهایی بر آن وارد شود. برای مثال در چین زیست‌سنجش‌ها یکی از فناوری‌هایی است که انتظار می‌رود بیشترین تاثیر در تغییرشکل تجارت را در سه سال آینده داشته باشد. همچنین در چین، انتظار می‌رود که سرویس‌های مالی تغییرشکل بزرگی را به دلیل فناوری‌های درحال ظهور تجربه کنند.
نوآوری ممکن است بسیار سریع اتفاق بیفتد و قبل از اینکه بتوان از این نوآوری جدید به صورت موثر استفاده کرد، یک نوآوری دیگر ظهور خواهد کرد. بر اساس این تحقیق انجام گرفته، رهبران فناوری می‌گویند که بزرگترین چالش برای کسب و کار در جهت پذیرش اینترنت اشیاء و اطلاعات و پردازش، پیچیدگی فناوری و فقدان تجربه در فناوری جدید است. برای فناوری‌های ابری، چالش‌های اساسی امنیت و فقدان تجربه در فناوری و مدل‌های تجاری هستند.
صرف‌نظر از چالش‌هایی که این شرکت‌ها با آنها مواجه هستند، مزیت‌های خارق‌العاده فناوری‌های جدید بسیار زیاد هستند. موفق‌ترین تجارت‌ها، مواردی هستند که به‌طور موثر فرصت‌های فناوری‌های در حال ظهور را اولویت‌بندی و ارزیابی کنند و آنها را به عنوان بخشی از راهبرد کلی شرکت خود بکار گیرند. توصیه‌هایی اساسی به مدیران ارشد اطلاعات می‌شود:
• ایجاد کردن یک راهبرد فناوری در محدوده شرکت
• اتخاذ یک مدیر ارشد
• برقرار کردن یک مسیر هدایت جامع
• گسترش دادن یک پروسه پیشرفت سریع
• سرمایه‌گذاری در استعداد
پذیرش موفق‌آمیز فناوری‌های در حال ظهور یک پروسه دینامیک و پویاست. و شرکت‌ها باید به‌خاطر داشته باشند: همیشه یک نوآوری دیگر در راه است.

منبع : http://www.cio.com/article/3028129/it-industry/cios-facing-tsunami-of-disruptive-technologies-over-the-next-three-years.html

نظر شما