مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا با حکم معاون رئیس جمهور آغاز به کار کرد

تاریخ : ۰۳ بهمن ۱۳۹۴

تعداد بازدید : ۲۸۲۲

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، طی حکمی مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا را ایجاد و دکتر علی محمد سلطانی را به ریاست این مرکز منصوب کرد.

متن این حکم به این شرح است:
جناب آقای دکتر علی محمد سلطانی گردفرامرزی
سلام علیکم؛
با عنایت به تجربیات طولانی مدت و نقش موثر جنابعالی در توسعه فناوری در کشور، شما را به عنوان "رئیس مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا" منصوب می‌کنم.
ارتقای نقش‌آفرینی حوزه‌های مختلف فناوری برای دستیابی به محصولات نوظهور و با اثرات اقتصادی و اجتماعی بالا، یکی از اهداف و وظایف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. انتظار می‌رود با سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی قوی و پویا، زمینه را برای‌شناسایی و توسعه‌ی ظرفیت‌های کشور در این زمینه فراهم آورید و این ظرفیت‌ها را با سازوکارهای نتیجه‌گرا شکوفا سازید.
سورنا ستاری
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان


دکتر سلطانی دانش آموخته مدیریت فناوری است و از سال 1380 تاکنون در توسعه فناوری نانو فعالیت دارند. سال 1380 کمیته مطالعات فناوری نانو با مدیریت ایشان در دفتر همکاریهای فناوری ریاست جمهوری شکل گرفت. این کمیته بعدا به دبیرخانه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو تبدیل شد و دکتر سلطانی مدیریت این دبیرخانه را تا به امروز برعهده داشته است. ایشان از افراد فعال در تدوین برنامه ده ساله توسعه فناوری نانو بوده‌اند و همچنان تدوین و اجرای برنامه‌های تکمیلی توسعه فناوری نانو با مدیریت ایشان انجام می‌شود.

قابل ذکر است، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، فناوری‌های همگرا را به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی این معاونت اعلام کرده‌اند و از ابتدای سال 94 برنامه ترویج و آموزش فناوری‌های همگرا در سایت فناوری‌های همگرا به نشانی nbic.isti.ir آغاز شده است. 
نظر شما