ابزار زیست‌الکترونیکی برای درمان بیماری‌ التهاب روده

تاریخ : ۱۲ مرداد ۱۳۹۴

تعداد بازدید : ۱۴۴۱

4 امتیاز از 3 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

محققان برای درمان بیماری‌های التهاب روده وسیله‌ای زیست- الکترونیکی ابداع کرده‌اند. این ایمپلنت، عصب واگوس بیمار را تحریک می‌کند. تحریک این عصب باعثِ فعال شدن واکنش التهابی طبیعی بدن و تولید اثر ضد التهابی می‌شود. این پلتفرم جدید ارائه شده وسیله‌ای کوچک و قابل کاشت است و شامل یک شارژر بی‌سیم و یک iPad app می‌باشد. پژوهشگران معتقدند که راهکار‌های زیست- الکترونیکی می‌تواند جایگزین درمان‌های دارویی شوند و سطح سلامت را ارتقا بخشند.

شرکتِ SetPoint Medical که یک شرکت فعال در زمینهء زیست فناوری است، اعلام کرده است که در حال توسعه روش درمانی برای بیماری‌های التهابی روده است. این شرکت هم اکنون در حال ارزیابی ایمنی و کارآیی این روش برای درمان بیماری Crohn (این بیماری التهاب مضمن روده و خصوصا روده بزرگ است- مترجم) است.
این اعلام توسط مدیر و مسئول آزمایشات این شرکت در گردهمایی سالانه " پیشرفت‌های صورت گرفته در بیماری‌های التهابی روده" صورت گرفته است، که به میزبانی بنیادِ Crohn’s & Colitis در اورلاندو برگزار شد. این شرکت آزمایشات را روی بیماران مبتلا به Crohn و در 5 مرکز تحقیقاتی در اروپا انجام خواهد داد.
محققان با استفاده از یک ایمپلنت عصب واگوس بیمار را تحریک خواهند کرد. تحریک این عصب باعثِ فعال شدن واکنش التهابی طبیعی بدن و تولید اثر ضد التهابی می‌شود. دکتر گریت دهاین از دانشگاه آمستردام می‌گوید: «علیرغم پیشرفت‌های صورت گرفته در درمان بیماری Crohn، اکثر بیماران به طور کامل نمی توانند این بیماری را کنترل کنند و کسانی که به اندازه کافی نیز این بیماری را کنترل می‌کنند به دنبال درمان جایگزین برای دارو هستند».
او می‌افزاید: «روش شرکتِ SetPoint در درمان بیماران مبتلا به rheumatoid arthritis (یک بیماری پیش رونده و التهابی در مفاصل است که باعث ایجاد مشکلات حرکتی در انگشتان، مچ و پا می‌شود- مترجم) بسیار موثر بوده است. به همین منظور در صدد بررسی توانایی این روش برای درمان بیماری Crohn برآمده‌ایم».
این پلتفرم جدید ارائه شده وسیله‌ای کوچک و قابل کاشت است و شامل یک شارژر بی‌سیم و یک iPad app می‌باشد. این وسیله قادر است عصب واگوس را تحریک کند و اثر ضد التهابی قوی ایجاد کند. شرکتِ SetPoint قبلا توانایی خودش در درمان بیماری rheumatoid arthritis را نشان داده است
. آنتونی آرنولد مدیر اجرایی این شرکت می‌گوید: «ما با دیدن نتایج مثبت درمان بیماری rheumatoid arthritis تشویق شدیم و به سمت درمان بیماری های روده حرکت کردیم». شرکت SetPoint به ساخت پلتفرم‌های نوآورانه در زمینه زیست- الکترونیک برای درمان بیماری‌های التهابی اختصاص داده شده است. این شرکت معتقد است که راهکار‌های زیست- الکترونیکی می‌تواند جایگزین درمان‌های دارویی شود و سطح سلامت را ارتقا بخشد.

منبع : http://ibdnewstoday.com/2014/12/08/setpoint-starts-trial-on-bioelectronic-therapy-for-crohns-disease/

نظر شما