دکتر ستاری: اقتدار کشور در دست فناوری‌های همگرا (NBICS)

تاریخ : ۱۳ مهر ۱۳۹۴

تعداد بازدید : ۱۹۹۳

4.4 امتیاز از 7 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، فناوری‌های همگرا را محور توسعه آینده کشور دانست و گفت: آینده و اقتدار کشور در دست فناوری‌های همگرا است و معاونت علمی و فناوری یکی از اهداف اصلی خود را حمایت از توسعه و ترویج فناوری‌های همگرا (NBICS) قرار داده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در افتتاحیه هشتمین نمایشگاه فناوری نانو اظهار کرد: باید فناوری های همگرا (NBICS) را به عنوان یکی از پایه‌ای‌ترین و اساسی‌ترین لازمه‌های توسعه کشور تقویت کنیم. NBICS مجموعه ای از فناوری های همگرا و ترکیبی از علوم و  فناوری های اطلاعات، شناختی، نانو، زیست فناوری و علوم اجتماعی است که ضمن کمک به پیشرفت و اقتدار کشور، بهبود زندگی مردم را به دنبال خواهد داشت.
دکتر ستاری با تاکید بر قرار دادن فناوری‌های همگرا، به عنوان پایه پیشرفت کشور گفت: توسعه NBICS انتخاب آینده است و معاونت علمی و فناوری، در حوزه اعطای گرنت به پژوهش های این حوزه و در حوزه ترویجی و فرهنگسازی، حمایت از این عرصه را از اهداف اصلی خود می داند.
وی از هدف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت و توسعه فناوری‌های همگرا خبر داد و با ضروری دانستن توجه و سرمایه‌گذاری کشور به این حوزه اظهار کرد: با توجه جدی به حوزه انبیکس (NBICS) و حمایت و سرمایه‌گذاری در این حوزه به افق پیشرفت و توانمندی دست خواهیم یافت و با نگاه مثبتی که رییس جمهوری محترم به این موضوع دارند، امیدواریم بتوانیم بودجه مناسبی به فرهنگسازی، ترویج و توسعه این حوزه اختصاص دهیم.

منبع : http://www.isti.ir/index.aspx?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=172&newsview=9106

نظر شما